BlackJack 21 Nasıl Oynanır

Casinonun ve online oyunların vazgeçilmezi Blackjack 21 nasıl oynanır biliyor musun? Aslında mantık oldukça basit. Gerisi senin oynayış tarzı, tecrübe ve hatta sayıları saymanıza göre de değişebilir. Eğer Blackjack kart oyununun nasıl oynanacağını bilmiyor veya daha fazla bilgi almak istiyorsan okumaya devam edebilirsin.

Blackjack 21

En basit şekilde size anlatmaya çalışacam. Blackjack ya da diğer adı ile 21, elinizdeki kartların toplamı 21 puanı geçmemek şartı ile kurpiyer ya da diğer oyunculardan daha yüksek bir puan elde etmeye çalıştığınız bir oyundur. Bu puanı elde etmek için her kartın kaç puana denk geldiğini bilmelisin. böylece kendin hesaplayarak ve ek kart isteyerek 21 veya daha düşük bir puan toplamalısın.

Oyuna Başlarken

Blackjack nasıl oynanır? Blackjack oyununa başkarken neleri bilmek gerekir? Bir kurpiyer ile oynadığınız zaman her oyuncuya iki adet kart verilir. Bunlar başlangıç için verilen kart sayısıdır. Sonrasında dilediğiniz takdirde kağıt isteyebilirsin. Her kartın bir puan değeri olduğu için aralarında toplanarak 21 veya 21’e en yakın sayı elde etmeye çalışmalısın. Peki hangi kart kaç puan değerindedir? BlackJack 21 Nasıl Oynanır ayrıntılı bir şekilde öğrenmeye devam edebilirsiniz.

  • Papaz, Kız, Vale ve 10 kağıtlarının puan değeri 10’dur.
  • As duruma göre 1 veya 11 olarak değer alır.
  • Diğer tüm kartların puanı sayısı ile eşittir. Örnek vermek gerekirse; 6 Karo 6 Puan değerindedir.

İlk önce dağıtılan ilk iki kartın toplam değerini bu puanlamaya göre hesaplıyoruz. Eğer büyük bir şans eseri bir As ve Papaz, Kız, Vale veya 10 gelmediyse 21’e tamamlamaya çalışmalısın. Dediğim kartlar gelirse zaten direk 21 puan elde etmiş oluyorsun. zaten Blackjack oyununda amacımız en yüksek 21 puanı elde etmek.

Blackjack 21 Nasıl Oynanır
Blackjack 21 Nasıl Oynanır

Örneğin; dağıtılan iki karttan birisi 10 Maça, diğeri de 3 Sinek. Yani elinde 13 puan var. Eğer herkes oynamaya devam ediyorsa bu ek bir kart alman gerektiği anlamına gelir. Yeni bir kart aldığında 3 farklı seçenek belirir.

  1. Çektiğin kart 8 ise, toplam puanın 21 olur ve kazanırsın.
  2. Çektiğin kart 9 ve üzeri bir puan değerindeyse en az 22 puan olur ve kaybedersin.
  3. Çektiğin kart 8 ve altı bir puan değerindeyse en az 14 puan, en fazla ise 20 puanın olur. İster kart talep edebilir istersen de orada bırakabilirsin. Bıraktığın zaman ise rakiplerinin veya kurpiyerinin sonuçlarını beklemen gerekir.

BlackJack 21 Nasıl Oynanır

Bundan sonra yapabileceğin veya yapacağın her şey biraz tecrübe ve pratikliğe kalıyor aslında. Ne kadar çok oynarsan o kadar çok tecrüben ve hesaplama kabiliyetin olur. Sen de Blackjack Oyna veya 21 Oyna diyerek bu harika oyunu deneyimlemeye başlayabilirsin. Sizlere BlackJack 21 Nasıl Oynanır anlatmaya çalıştık.

Yorum yapın